Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Zadzwoń do nas: 61/855-20-88

Top 10  środków chemii technicznej KEMA wg analiz sprzedaży 2019r. 

Ranking chemii technicznej KEMA - podsumowanie preparatów, które cieszyły się największym popytem w 2019 r. Wśród nich na pierwszym miejscu trzy środki, które z powodzeniem można używać w każdej branży - zmywacz DL-44, olej sterylny VET-68 oraz środek do czyszczenia i polerowania stali SSP-630. Wiele z tych środków posiada certyfikat NSF, co potwierdza ich bezpieczeństwo do użycia w przemyśle spożywczym, zgodnie z oznaczeniem rodzaju certyfikatu NSF.

 

  1. DL-44kategoria preparaty czyszczące –  środek chemii technicznej w postaci zmywacza w aerozolu o zapachu cytrynowym. Usuwa etykiety, zanieczyszczenia powstałe na skutek kontaktu ze smarami, olejami, farbą, klejem. Mimo swojej skuteczności nie jest to środek żrący, można go używać z powodzeniem nawet w otoczeniu przy produkcyjnym przemysłu spożywczego.

  2. VET-68kategoria oleje i smary – olej sterylny w aerozolu dedykowany do miejsc, w których ważna jest wysoka higiena. Stanowi doskonałe zabezpieczenie przed rdzą, zmiejsza tarcie i zapobiega przywieraniu przykładanych do powierzchni rzeczy. Można go stosować w branży spożywczej, farmaceutycznej i wszędzie tam gdzie potrzebny jest smar niebrudzący, zupełnie bezbarwny.

  3. SSP-630kategoria preparaty czyszczące – chemia techniczna w postaci poleru do czyszczenia i polerowania detali wykonanych ze stali, aluminium i plastiku. Jego zastosowanie pozwala na usunięcie tłuszczu, odcisków palców, brudu, a nawet śladów pisaków, markerów. Poleruje powierzchnię nadając jej połysk i pozostawiając film chroniący przed osadzaniem się zanieczyszczeń.

  4. MG-270kategoria oleje i smary – to środek smarny zawierający cząstki PTFE, które głęboko wnikają i penetrują dając film PTFE nawet w trudno dostępnych miejscach. Daje długotrwałe zabezpieczenie przed rdzą, jest odporny na działanie kwasów, zasad, użycie wody pod dużym ciśnieniem. MG-270 zaleca się używać na elementy, które są narażone na duże wibracje i wstrząsy.

  5. ELS-33kategoria powłoki zabezpieczające – preparat chemii technicznej do konserwacji form i narzędzi dający długotrwałe zabezpieczenie antykorozyjne i izolacyjne. Z powodzeniem można również nim zabezpieczać połączenia elektryczne oraz używać go do szeroko pojętej elektroniki. Odporny na czynniki chemiczne, środowisko solne i kwaśne.

  6. SA-2000kategoria preparaty czyszczące – wydajny rozpuszczalnik w sprayu. Posiada właściwości zmywające zanieczyszczenia i odtłuszczające. Rozpuszcza tłuszcz, oleje, smary, wosk, a dodatkowo szybko odparowuje pozostawiając czystą powierzchnię. Polecany do odczyszczania narzędzi, hamulców, sprzęgieł, uszczelek, przekładani i innych elementów. Idealny do oczyszczenia powierzchni przed aplikacją klejów.

  7. SCRUBSkategoria preparaty czyszczące – to przemysłowe ręczniki nawilżone, które idealnie sprawdzają się do trudnych zabrudzeń w miejscu gdzie jest utrudniony kontakt z wodą i środkami czyszczącymi. Wygodne, poręczne, a przede wszystkim bardzo skuteczne. Usuwają brud, oleje, smary, smołę, żywice, kleje, tusz, farbę, poliuretany. Stosowane do narzędzi, maszyn, różnego rodzaju sprzętu na powierzchniach plastikowych, metalowych, winylu, powłok pokrytych farbą i.in.

  8. GM-12kategoria preparaty rozdzielające – środek poślizgowy na bazie silikonu polecany do montażu rur, kabli, uszczelek, gumowych przepustów i innych elementów w przemyśle telekomunikacyjnym i gumowym. Zastosowanie preparatu ułatwia instalację eliminując tarcie, dając lepszy poślizg. GM-12 zapobiega dodatkowo powstawaniu ładunków elektrostatycznych i korozji. Z powodzeniem można go stosować w szerokim zakresie temperatur. Stosowany także jako rozdzielacz do form oraz do nabłyszczania winelowych powierzchni np. nadwozi samochodowych.

  9. TRV-36kategoria preparaty rozdzielające – rozdzielacz do form wtryskowych oraz do zastosowania w branży z obróbką drewna, gdyż jego główną zaletą jest zapewnienie tzw. „suchej warstwy”. Dzięki temu nie pozostawia tłustych plam i jest idealny jako środek poślizgowy i zapobiegający przyleganiu np. wiórów czy żywicy.

  10. CS-1300kategoria preparaty rozdzielające – silikon w sprayu zapewniający doskonały poślizg. Po zastosowaniu tworzy antyelektrostatyczną powierzchnię, która nie chłonie pyłu, brudu, wilgoci i wody w dużym przedziale temperatur. Polecany jako środek smarujący do elementów z tworzyw sztucznych, część maszyn, gilotyn, noży, klejarek. Może być używany w przemyśle spożywczym (posiada certyfikat NSF-H1) jak i w tekstylnym, poligraficznym i wielu innych.

Chemia techniczna KEMA to skandynawska wydajność i skuteczność!

Sprawdź jej możliwości zamawiając na próbę!

  

Wszystkie prawa zastrzeżone.

Powrót do listy artykułów na blogu.