Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Zadzwoń do nas: 61/855-20-88

smary dla przemysłu spożywczego

Smary dla przemysłu spożywczego i certyfikat NSF 

W skali globalnej jedną z ważniejszych certyfikacji potwierdzanych corocznym audytem wśród producentów smarów dla przemysłu spożywczego, jest standard NSF. Certyfikat NSF przyznawany jest przez niezależną organizację non-profit NSF International. Stanowi on międzynarodową gwarancję, że produkt został bezstronnie sprawdzony zgodnie z ustalonymi wytycznymi, jest obiektywnie zweryfikowany i dopuszczony do kontaktu w branży spożywczej. Tak więc smary dla przemysłu spożywczego i inne środki chemii technicznej dla tej branży powinny mieć certyfikat NSF.

Czytaj więcej...

chemia techniczna dla przemysłu spożywczego smary spożywcze

Chemia techniczna dla przemysłu spożywczego wg klasyfikacji środków smarnych organizacji NSF

Chemia techniczna dla przemysłu spożywczego wymaga uwzględnienia norm wynikających z prawa i zapewniania procesów bezpieczeństwa. Jednym z kluczowych atestów dla tej grupy preparatów jest norma NSF – skrót od nazwy National Sanitation Foundation - w stopniach certyfikacji od H1 do H3. Organizacja NSF International to niezależna, amerykańska instytucja non-profit, która działa już przeszło 75 lat zapewniając audyty wyrobów związanych z przemysłem spożywczym.

Czytaj więcej...

chemia techniczna ranking KEMA

Top 10  środków chemii technicznej KEMA wg analiz sprzedaży 2019r. 

Ranking chemii technicznej KEMA - podsumowanie preparatów, które cieszyły się największym popytem w 2019 r. Wśród nich na pierwszym miejscu trzy środki, które z powodzeniem można używać w każdej branży - zmywacz DL-44, olej sterylny VET-68 oraz środek do czyszczenia i polerowania stali SSP-630. Wiele z tych środków posiada certyfikat NSF, co potwierdza ich bezpieczeństwo do użycia w przemyśle spożywczym, zgodnie z oznaczeniem rodzaju certyfikatu NSF.

 

Czytaj więcej...

smar w sprayu

Smar w sprayu – dlaczego warto wybrać aerozol? 

 

Jeśli poszukujesz skutecznego i wydajnego smaru w sprayu zapoznaj się z poniższym artykułem! W ofercie produktów chemii przemysłowej marki KEMA bardzo wiele środków jest dostępnych w postaci sprayu. Producent ukierunkował swoją produkcję smarów, środków czyszczących, zabezpieczających w około 80% na opakowania w aerozolach. Czy jest to celowy zabieg? Z pewnością tak. Marka KEMA pochodzi ze Skandynawii, gdzie tego typu opakowania cieszą się szczególnym zainteresowaniem. Z preparatów marki KEMA korzystają największe fabryki w Skandynawii. 

Czytaj więcej...

oleje silikonowe kema

Oleje silikonowe i smary KEMA

Oleje i smary silikonowe to grupa produktów chemicznych, która ma częste zastosowanie w przemyśle. Silikon to rodzaj surowca o szczególnych właściwościach. Tworzy on na aplikowanej powierzchni warstwę ochronną, zabezpieczającą powierzchnię oraz stanowi warstwę rozdzielającą. W tym celu oleje silikonowe używa się jako rozdzielacze do form. Smar silikonowy to preparat przede wszystkim penetrująco-smarujący. Po użyciu smaru silikonowego tworzy się na powierzchni trwała, bardzo cienka warstwa, która jest gładka, błyszcząca, odporna na wodę i temperatury.

Czytaj więcej...